Logo
Neviete si rady?
Spýtajte sa nás telefonicky alebo e‑mailom

Skladacie bicykle

Skladacie bicykle
Čítajte viac
Zobraziť:
od
do

Celoodpružený skladací bicykel DAHON JET D8 20"
Novinka
Skladom
1 254,50
1 036,78 bez DPH

Elektrobicykel Brompton s pohonom Pendix eDrive 300
NovinkaDarček zdarma
Skladom
2 666,00
2 203,31 bez DPH

Elektrobicykel Brompton s pohonom Pendix eDrive 500
NovinkaDarček zdarma
Skladom
2 820,00
2 330,58 bez DPH

Skladací bicykel Dahon Mariner i8
Novinka
Do týždňa
901,60
745,12 bez DPH

Skladací bicykel Kolos No. 6, biely
Skladom
475,00
392,56 bez DPH

Skladací bicykel Kolos No6, žltý
Skladom
955,00
789,26 bez DPH

Skladací bicykel Tern Link B7 červená
Novinka
Skladom
509,40
420,99 bez DPH

Skládací kolo Dahon Mariner D8
Skladom
783,90
647,85 bez DPH

Tern Link A7 skladací bicykel svetlomodrý 2019
NovinkaOsobný odber zdarma
Skladom
431,00
356,20 bez DPH

Tern Link A7 skladací bicykel tmavomodrý 2019
NovinkaOsobný odber zdarma
Skladom
431,00
356,20 bez DPH

Tern Link B7 2017 skladací bicykel sivý
Skladom
509,40
420,99 bez DPH

TERN Vektron P9 - skladací elektrobicykel
NovinkaDarček zdarma
Skladom
2 548,60
2 106,28 bez DPH

Čo je to skladací bicykel?

Skladací bicykel, tiež prezývaný skladačka, možno jednoducho a rýchlo zložiť do rozmerov bežnej batožiny. Zložený bicykel uložený v obale jednoducho uskladníte doma alebo v kufri auta, dá sa s nim pohodlne cestovať v MHD, vlakom, diaľkovým autobusom, loďou či lietadlom. Pokrok nemožno zastaviť, a tak dnešné skladacie bicykle vynikajú nízkou hmotnosťou, precízne prevedenými kĺbmi skladania, ktoré sú chránené poistkami, kvalitné brzdy a hlavne vždy majú radenie. Či už ide o klasické prehadzovačky (6, 7, 8 alebo 9 stupňové) alebo zapúzdrené a skryté v zadnom náboji bicykla (tzv. planétova prevodovka), pri niektorých typoch aj s protišľapnou brzdou. 

Prečo si zaobstarať skladací bicykel?

Najväčšou výhodou skladacieho bicykla je pochopiteľne jeho skladnosť a mobilita. Odrádza vás od dlhšieho výletu veľká vzdialenosť alebo nudná, prípadne nezjazdná trasa? Práve skladací bicykel je skvelým prostriedkom pre kombinované cestovanie, keď časť trasy absolvujete autobusom či električkou a tú zaujímavejšiu si vychutnáte, samozrejme, na bicykli!

"Skladačky" k tomu vyslovene zvádzajú - bicykel zložíte v priebehu niekoľkých sekúnd, jeho váha sa pohybuje v rozmedzí 10 až 15 kg (vždy v závislosti od konkrétneho modelu a jeho výbavy). Aj napriek malým rozmerom majú skladacie bicykle dostačujúcu nosnosť a zvezie sa na nich aj typický dlháň.

Skladacie bicykle tiež často využívajú najrôznejší cestovatelia. Keďže zložená skladačka zaberá len veľmi málo miesta, býva často používaná ako rezervný a praktický dopravný prostriedok v karavanoch, na jachtách, v ľahkých lietadlách, ale aj osobných automobiloch. Do bežného kufra auta vám pohodlne vojdú dva zložené skladacie bicykle, na ktoré nasadnete vo chvíli, kedy si chcete prehliadnuť napríklad historickú časť mesta, kde sa autom nesmie alebo je nutné riešiť zložité parkovanie. Takto zvládnete rýchlejšie a pohodlnejšie precestovať okolie vášho dovolenkového pobytu.

Ďalšou pridanou hodnotou skladacieho bicykla je to, že ho prakticky nikdy nemusíte nechať zaparkovaný na ulici. Kamkoľvek potrebujete zájsť, vezmete si skladačku so sebou a vôbec nezáleží či idete do reštaurácie, na nákup, do kina alebo divadla. Vždy nájdete miesto, kde môžete svojho miláčika umiestniť.

Skladací bicykel bez problémov uskladníte v byte, v kufri bežného automobilu a dostanete sa s ním na mnoho miest, kde pre klasické bicykle zostávajú dvere a brány zatvorené.

Ako vybrať skladací bicykel?

Ako si vybrať ten správny model a ďalšie praktické informácie sa dozviete na našej stránke v časti "O skladacích bicykloch". Dozviete sa históriu, o hlavných značkách na trhu a na čo by ste mali pri výbere skladacieho bicykla myslieť - nech to sú veci ako systém skladania, hmotnosť, manipulácia s bicyklom, pohodlnosť jazdy, doplnky skladacích bicyklov a podobne.

Ponúkame skladacie bicykle vhodné do mesta i do terénu

Skladacie bicykle získavajú väčšiu a väčšiu popularitu nie len medzi mestskými cyklistami, ale aj medzi priaznivcami terénnej jazdy. Naši zákazníci si môžu vybrať elegantný skladací bicykel prispôsobený podmienkam jazdy v meste, rovnako ako celo odpružené skladacie bicykle Birdy pripravené na jazdu v ľahkom teréne.

Asi najväčším svetovým výrobcom skladacích bicyklov je americký Dahon, bohato zastúpený aj v našej predajni. Mladším súrodencom bicyklov Dahon sú skladacie bicykle Tern, na trhu od roku 2011, kedy sa časť firmy Dahonbikes rozhodla pre technickú inováciu týchto skladačiek. Medzi preverené stálice (40 rokov histórie) patria elegantné skladacie bicykle britskej značky Brompton, ktoré u nás nemôžu chýbať.

Skladací elektrobicykel

Aj skladacie bicykle môžu byť elektrobicykle. V našej ponuke máme niekoľko typov skladacích elektrobicyklov - dizajnovú lahôdku Gocycle, alebo veľmi obľúbený, ľahký a svižný Ready, či efektívny MyCity Connect. Elektrobicykle z našej ponuky sú preverené a spoľahlivé modely, s ktorými máme niekoľkoročné skúsenosti a počas histórie sme ich niekoľkokrát inovovali. Vzťahuje sa na nich dvojročná záruka a to aj na batériu. Poskytujeme profesionálny záručný a pozáručný servis bicyklov, motorov a batérií. Vieme diagnostikovať poruchy batérií a často batérie aj repasovať, čím našim zákazníkom šetríme náklady na novú batériu. Viac o servisných službách nájdete v kategórií "Servis bicyklov a elektrobicyklov".