Logo
Neviete si rady?
Spýtajte sa nás telefonicky alebo e‑mailom

Zdravotné doplnky na bicykel

Zdravotné doplnky na bicykel

Zdravotné doplnky na bicykle, ako sú pohodlné sedlá bez nosa, ergonomické gripy, nástavce krčkov vidlice pre vzpriamenejší posed, platformové pedále alebo elektrifikačné sady k ľahšej jazde do kopcov, uľahčia cyklistom so zdravotnými problémami alebo v pokročilejšom veku plnohodnotnú cyklistiku bez zbytočných bolestí a obmedzení.

Čítajte viac
Zobraziť:
od
do

Zdravotné cyklistické sedlo Hobsonseats Original Easyseat
TipNovinkaOsobný odber zdarma
Do 2-3 dní
66,60
55,04 bez DPH

Zdravotné cyklo sedlo Hobsonseats Easyseat II
TipNovinkaOsobný odber zdarma
Skladom
113,70
93,97 bez DPH

Športové cyklistické sedlo Hobsonseats Pro-Hub X2
TipNovinkaOsobný odber zdarma
Skladom
113,70
93,97 bez DPH

Zdravotné sedlo na bicykel SELLE ROYAL Rock Gél
TipNovinkaOsobný odber zdarma
Skladom
47,00
38,84 bez DPH

Nástavec stĺpika vidlice Satori Heads Up4
Do 2-3 dní
23,10
19,09 bez DPH

Zdravotná riadidlá Longus bulhorny Elips 25,4/600 mm čierne
Skladom
16,50
13,64 bez DPH

Molitanové gripy na bulhorny
Do 2-3 dní
4,30
3,55 bez DPH

Odpružená sedlovka paralelogram M-wave Vario
Skladom
70,50
58,26 bez DPH

Nastaviteľný predstavec Ergotec Octopus 105 mm
Do 2-3 dní
29,40
24,30 bez DPH

Nastaviteľný predstavec Ergotec Octopus 125 mm
Do 2-3 dní
29,40
24,30 bez DPH

Platformové pedále Wellgo B257 čierne
NovinkaOsobný odber zdarma
Skladom
29,00
23,97 bez DPH

Rukoväte Force Ergo istené, čierno-sivé
Do 2-3 dní
14,10
11,65 bez DPH

Zdravotné doplnky na bicykel - cyklistika bez obmedzení

Nech už máte nejaké zdravotné problémy alebo ste pokročilejšieho veku, verte, že nemusíte seknúť s jazdou na bicykli. V našej ponuke špeciálnych sediel, riadidiel, nástavcov ergonomických gripov a ďalších doplnkov nájdete riešenie pre rôzne zdravotné problémy, ktoré vám jazdu na bicykli robia obtiažnou či priamo jej bránia. Poďme si ich predstaviť.

Pohodlné sedlá nielen pre problémy s prostatou

Sedlo typu "nose less seat", t.j. sedlo bez nosa je málo rozšírený typ zdravotného sedla na bicykel, ktoré umožňuje jazdu na bicykli ľuďom s najrôznejšími problémami v oblasti pánvového dna a perinea (hrádze). Nemusí ísť však len o zdravotné problémy, ale aj o neštandardný tvar pánvových sedacích kostí, ktoré spôsobujú bolesť pri jazde na obvykle pohodlných sedlách na bicykel. Sedlá americkej firmy Hobsonseats nemajú prednú časť (nos), ktorá priamo dosadá na pánvovú hrádzu, ale naopak majú dve plochy v tvare obličiek, ktoré možno nastaviť presne podľa šírky sedacích pánvových kostí. Je dôležité si uvedomiť, že fyziologicky perineum nikdy neslúži k sedeniu a že jazda na štandardnom cyklistickom sedle je v tomto ohľade špecifická a môže spôsobovať problémy. Hlavne útlak nervov a krvného zásobenia v oblasti pánvovej hrádze, u mužov často spôsobuje erektilnú disfunkciu a u žien zhoršené libido. Potom je tu celá skupina chronických problémov ako u žien, tak aj u mužov v oblasti pánvového dna, ktoré robia jazdu na bicykli ťažko znesiteľnú alebo ju úplne vylučujú. Nech už ide o hemeroidy, problémy s prostatou, rôzne gynekologické problémy (opakované zápaly Bartholiniho žliaz a podobne). Firma Hobsonseats funguje už od roku 1980 a má predaných viac než 750 000 sediel. Vďaka týmto sedlám našlo mnoho ľudí cestu späť k jazde na bicykli alebo si predĺžilo aktívnu cyklistiku do vysokého veku. Absencia stabilizačnej časti sedla (nosa) môže krátkodobo spôsobovať určitú neistotu, avšak táto zmizne po pár kilometroch a potom už prevládajú len pozitíva. Firma vyrába zdravotné sedlá na bicykel pre rekreačných cyklistov (Original Easy Seat), pohodlné sedlo Easyseat II a tiež športové sedlo bez nosa Pro-Hub X2, ktoré svojim tvarom umožňuje smerové vedenie bicykla a je vhodné aj pre MTB.

Na výške riadidiel záleží

Vďaka mnohoročnej skúsenosti s predajom mestských bicyklov vieme, že veľmi častým dôvodom, prečo si zákazníci tento typ bicyklov vyberajú je dostatočná výška riadidiel. Pri trekingových, krosových a horských bicykloch sa v poslednom desaťročí ustálilo hlavové zloženie typu A-head, ktoré má síce dobrú hmotnosť v porovnaní s klasickým predstavcom, ale neumožňuje výškové nastavenie riadidiel. Výška riadidiel je daná dĺžkou krku vidlice, ktorá je väčšinou výrobcov skrátená na cca 7 cm nad ložisko hlavy rámu. Pre mnoho cyklistov, zvlášť tých, ktorí majú problémy s chrbticou, je športová poloha riadidiel príliš nízko a spôsobuje im problémy a bolesti. Nech už ide o chronické bolesti krčnej chrbtice, problémy s karpálnymi tunelmi alebo o väčšie brucho, riadidlá nútia k predklonu, namáha sa šija, zápästia a pri nadváhe sa horšie dýcha. Pokiaľ vám sú tieto problémy povedomé, máme riešenie. Aj hlavové zloženie typu A-head možno zvýšiť pomocou nástavca Satori. Samotný športový predstavec možno zameniť za nastaviteľný - napr. Ergotech Octopus. Riadidlá možno doplniť ergonomickými gripmi, ktoré zmierňujú tlak do dlaní a otrasy alebo ich kompletne vymeniť za riadidlá typu bullhorn. Tento typ riadidiel umožňuje striedať rôzne pozície rúk pri držaní a predchádzať tak bolestiam v zápästí aj šiji.

Aj drobné zdravotné doplnky na bicykel pomôžu

Vyšší vek cyklistu môže byť spojený so zhoršenou hybnosťou a rovnováhou. Z tohto dôvodu odporúčame použiť spätné zrkadlá na bicykel, ktoré poskytnú prehľad o tom, čo sa deje za vami bez rizika spojeného s otáčaním hlavy. Lepšiu istotu a ľahší nástup na bicykel poskytujú dostatočne široké platformové pedále vhodné aj pre turistickú obuv so spevnenými členkami.

Prestavba na elektrobicykel - odchod do cyklistického dôchodku sa odkladá!

S vekom ubúdajú sily a nie je to žiadna hanba, ale fakt, s ktorým sa dá vysporiadať. Ak bývate v kopcovitej krajine, nemožno sa čudovať, že vás už toľko neláka skočiť na bicykel, pretože lapáte po dychu a kolená je už tiež počuť. Nemladneme, ale technika nám ide oproti. Nechajte si u nás urobiť prestavbu bicykla na elektrobicykel pomocou kvalitnej sady Pendix, pomocou ktorej zmeníme ľubovoľný bicykel na elektrobicykel so stredovým pohonom s obdobnou funkciou ako u elektrobicyklov s pohonmi Bosch. Bez zbytočnej kabeláže, ľahko ovládateľný, ľahký. Jednoduchým nastavením výkonu motora potom regulujete pomoc a je len na vás, či si chcete zašportovať, urobiť ľahkú fitness vychádzku alebo si zájsť na nákup bez jedinej kvapky potu.