Logo
Neviete si rady?
Spýtajte sa nás telefonicky alebo e‑mailom

Skladacie bicykle Dahon

Skladacie bicykle Dahon

Tradičné skladacie bicykle Dahon

Skúsenosti s výrobou skladacích bicyklov má firma Dahon viac ako 30 ročné. Ich konzervatívnejšie modely skladačiek sú veľmi často luxusne a prakticky vybavené pre mestskú cyklistiku.

Čítajte viac
Zobraziť:
od
do

Skladací bicykel DAHON VYBE D7
Novinka
Skladom
548,60
453,39 bez DPH

Skladací bicykel Dahon Qix D8
Do 2-3 dní
815,70
674,13 bez DPH

Skladací bicykel Dahon Curve i3 Smoke
Novinka
Skladom
769,80
636,20 bez DPH

Skladací bicykel Dahon Curve I3 DeLuxe Pack 2017
Skladom
741,20
612,56 bez DPH

Skladacie bicykle Dahon

Svetoznáma značka Dahon sa vyznačuje neodolateľným dizajnom a kvalitou a je právom označovaná za najväčšieho výrobcu skladacích bicyklov na svete. Firma bola založená Davidom T. Honom v roku 1982 a jej riaditeľstvo sídli v Los Angeles v Kalifornii. Za viac ako 30 rokov histórie si spoločnosť Dahon musela prejsť rôznymi úskaliami, ale tiež mnohými úspechmi. Napríklad v roku 2006 ovládla 2/3 svetového trhu so skladacími bicyklami. Značka Dahon je skrátka špičkou svojho odboru.

Prečo si vybrať skladací bicykel Dahon?

História Dahonu priniesla množstvo vývojových a technických zmien, ktoré viedli k tomu, že Dahon disponuje niekoľkými patentovanými prvkami. Napríklad zakladateľ Dahonu vyvinul nový postup spracovania rámu bicykla, ktorý je silnejší pri medzerách a tenší smerom ku stredu. Dahon tiež používa inú zliatinu hliníka ako konkurencia, čo prispieva k vyššej tuhosti rámu, ale zároveň znižuje celkovú hmotnosť bicykla.

Dahon vyrába skladacie bicykle rôznych rozmerov, od bicyklov so 16" kolesami až po bicykle s 24" kolesami, ale aj s rôznym ďalším vybavením - niektoré sú vybavené prešmykovačom, iné nábojovými prevodovkami (často aj s integrovanou protišľapnou brzdou). Skladačky Dahon je vždy možné osadiť blatníkmi, zadným nosičom, veľmi kladne je potom hodnotená výbava De Luxe obsahujúca navyše nábojové dynamo v prednom kolese, ktoré napája predné svetlo a zadné batériové svetlo.