Tern GSD S00 - nákladný semiskladací elektrobicykel černá

Kód: 128240
Neohodnotené
Značka: Tern
€5 859,03 / ks €4 842,17 bez DPH
Momentálne nedostupné

Elektrobicykel Tern GSD. Nákladný semiskladací elektrobicykel, ktorý ľahko upracete kľudne i za skriňu.

Detailné informácie

Predávame
od roku 2006

Priekopníci v
mestskej cyklistike

2 kamenné predajne,
Praha a Brno

Kvalifikovaný servis
bicyklov

Unikátna ponuka
ihneď k odberu

Podrobný popis

Elektrobicykel Tern GSD

Model GSD S00 predstavuje najvyššiu radu kompaktného nákladného elektrobicykla, ktorý je oproti verzii S10 vybavený bezstupňovou plynulou prevodovkou Enviolo, ktorá činí radenie plynulejšie a ponúka aj väčší rozsah prevodov. Model S00 navyše vo svojom základe ponúka už tiež bočné brašny, zámok ABUS na prednú vidlicu a masívnejší stojan. Dôležitým rozdielom je tiež motor Bosch Performance CX.

Ohromne užitočné - prekvapivo malé

Značka Tern nie je len výrobcom skladacích kolies, ale snaží sa aj vylepšiť život nás všetkých skrze zníženie vplyvu ľudského konania na životné prostredie. Vývoj a výroba tých najlepších možných skladacích bicyklov na svete je len prvým krokom. Medzi ďalšie potom môže patriť predstavenie skladacieho nákladného kolesa Node Cargo či skladacích elektrobicyklov Vektron. Zásadným krokom je uvedenie kompatného nákladného elektrobicykla Tern GSD do ulíc svetových miest. GSD totiž definuje novú kategóriu: "úžitkový kompakt". GSD hravo prepraví dve deti a týždenné nákup, alebo 180 kg nákladu, pritom na dĺžku meria iba 180 cm, teda menej ako mestské kolo holandského typu. Vďaka skladaciemu predstavcu physis a zasúvacej sedlovke dokážete koleso uschovať pri sebe v byte, alebo previezť vo väčšom kombíku. GSD je možné individuálne nastaviť pre osoby výšky 150 až 195 cm, takže ho využijú úplne všetci - mama, otec i deti. Špičkový motor Bosch Performance je napájaný jednou či dvoma 500 Wh batériami a GSD tak prejde až 250 km. Súčasťou vybavenia je integrované osvetlenie, blatníky, stredový stojan, dve XL brašne a dokonca aj výsuvné opierky na nohy pre spolujazdca, teda všetko, čo je k cykloživotu treba.

"Typický zástupca elektrobicyklov na súčasnom trhu vyzerá v podstate ako štandardné koleso s namontovanými motorom a batérií" hovorí Josh Hon, kapitán Tern tímu. "To znamená, že všetky zmysluplné kompromisy, ktoré boli pri konštrukcii dopravného prostriedku navrhnutého pre poháňanie ľudskú silou urobené, sú prenášané na elektrobicykle, kde ale pôvodného zámeru strácajú. "Gé-eS-Déčko" je výsledkom zásadného vhľadu: keď navrhujete koleso na elektrický pohon, nie je potrebné ustúpiť z požiadaviek na kľúčové prvky funkčnosti, ako sú napríklad komfort a objem nákladu preto, aby ste optimalizovali rýchlosť. S elektrickým pohonom Bosch sa 20 "kolesá pohybujú rovnako rýchlo ako sa 700C, ale vďaka menším kolesám je zrýchlenie ostrejší. Menšie kolesá nám tiež dovolila maximalizovať kapacitu nákladu. Najlepšie na tom je, že všetky tieto klady sme vložili do modelu veľkosti štandardného mestského kola. "

Prvotriedna stabilita

Je faktom, že jazda na mopede je ľahšie ako na motocykli a rovnako tak platí, že na GSD sa jazdí lepšie ako na mnohých elektrobicykloch momentálne dostupných na trhu. Menšie kolesá, nízky rám a centrálne uložený motor s batériou vytvárajú extrémne nízke ťažisko. To všetko spolu s predĺženým rázvorom činí GSD mimoriadne stabilným a ľahko ovládateľným. Táto výnimočná stabilita je zásadné a veľmi cenená pri plnom naložení, obzvlášť v prípadoch, keď sú vaším nákladom neposedná milé deti. A pretože elektrobicykle sa zvyčajne pohybujú vyššou priemernou rýchlosťou, väčšia stabilita tiež zvyšuje bezpečnosť.

Extra priestranné

Model GSD je určený k transportu nákladu, a tým myslíme naozaj veľa vecí. Rám, vidlice a súčiastky boli testované tak, aby si poradili s viac ako 180 kg celkovej záťaže jazdca a nákladu. Štandardne sa dodáva s integrovaným zadným nosičom s dĺžkou 80cm a postrannými taškami o celkovom objeme 62L. Na GSD sa zmestia dve deti v sedačkách Thule Maxi alebo jeden dospelý pasažier. Na bicykel možné pridať ďalšie nosiče vo forme spodných opôr a zadného či predného nosiča. Tern tiež uverejní rozmery upevňovacích bodov rámu, aby si záujemcovia mohli navrhnúť a postaviť svoje vlastné príslušenstvo k nosičom.

Prenositeľnosť, skladovateľnosť

Hoci GSD môže prevážať mimoriadne veľký náklad, nemá najmenší problém sa vysporiadať aj s rušným mestským prostredím. Vzhľadom k tomu, že nie je dlhší ako štandardné koleso, zmestí sa na štandardné nosiče na autách i autobusoch. A navyše, pomocou terního patentovaného skladacieho mechanizmu ho možno zložiť do ešte menších rozmerov. Iba tri sekundy sú potrebné k tomu, aby sa výška znížila o 1/3 a šírka o 40%. Výsledné rozmery tak umožní kolo prepraviť VNÚTRI áut strednej veľkosti, ako napr. VW Touran. Vďaka špeciálne navrhnutému nosiči je GSD možné prepraviť vo vertikálnej pozícii aj v malom výťahu.

Kvalitné komponenty

Zatiaľ čo mnoho bicyklov orientovaných na náklad väčšinou používa komponenty bežných bicyklov, GSD ide s niektorými najrobustnejším súčasťami o krok ďalej. Príkladom sú 4 piestové kotúčové brzdy Magura, zákazkové plášte 2.4 "Schwalbe Super Moto-X, náboje s pevnou osou Boost a zákazkové dvojité ráfiky so šírkou 36 mm.

Tern GSD je skrátka vaším budúcim druhým, alebo dokonca jediným rodinným autom.

Dodatočné parametre

Kategória: Elektrobicykle
Záruka: 5 let
Hmotnosť: 35 kg
Kolesá: 20"
Batéria: Bosch 500 Wh
Dojazd: 50 až 100 km
Hmotnosť: 32,5 kg
Motor: Bosch Performance CX
Počet převodov: Plynulý - Enviolo (NuVinci)
Rám: ALU 7005
Predstavec: Andros (nastavitelný)

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: