Logo

Skladacie bicykle

Neviete si rady?
Spýtajte sa nás telefonicky alebo e‑mailom
Zobraziť:
od
do

Skladací bicykel Dahon Curve i3 Smoke
Novinka
Skladom
769,80
636,20 bez DPH

Skladací bicykel Tern BYB P8 sivomodrá
NovinkaOsobný odber zdarma
Skladom
1 176,10
971,98 bez DPH

Skladací bicykel Dahon Curve I3 DeLuxe Pack 2017
Skladom
741,20
612,56 bez DPH

Skladací bicykel Tern BYB S11 strieborná matná
NovinkaOsobný odber zdarma
Do 2-3 dní
2 352,60
1 944,30 bez DPH

Tern Link A7 skladací bicykel tmavomodrý 2019
NovinkaOsobný odber zdarma
Do 2-3 dní
431,00
356,20 bez DPH

Skladací elektrobicykel Apache Tocho pearl black
Skladom
940,80
777,52 bez DPH

Elektrobicykel Brompton s pohonom Pendix eDrive 300
NovinkaDarček zdarma
Skladom
2 666,00
2 203,31 bez DPH

TERN Vektron Q9 - skladací elektrobicykel - modry
TipAkcia
Skladom
2 592,50
2 142,56 bez DPH

TERN Vektron - elektrický skladací bicykel
NovinkaDarček zdarma
Do 3 týždňov
3 725,10
3 078,59 bez DPH

Elektrobicykel Brompton s pohonom Pendix eDrive 500
NovinkaDarček zdarma
Skladom
2 820,00
2 330,58 bez DPH

Skladací horský bicykel Montague Paratrooper 18" (45 cm)
TipNovinka
Do 3 týždňov
1 251,02
1 033,90 bez DPH

Skladací horský bicykel Montague Paratrooper 20" (50 cm)
TipNovinka
Skladom
1 251,02
1 033,90 bez DPH

Čo je to skladací bicykel?

Skladací bicykel, tiež prezývaný skladačka, možno jednoducho a rýchlo zložiť do rozmerov bežnej batožiny. Zložený bicykel uložený v obale jednoducho uskladníte doma alebo v kufri auta, dá sa s nim pohodlne cestovať v MHD, vlakom, diaľkovým autobusom, loďou či lietadlom. Pokrok nemožno zastaviť, a tak dnešné skladacie bicykle vynikajú nízkou hmotnosťou, precízne prevedenými kĺbmi skladania, ktoré sú chránené poistkami, kvalitné brzdy a hlavne vždy majú radenie. Či už ide o klasické prehadzovačky (6, 7, 8 alebo 9 stupňové) alebo zapúzdrené a skryté v zadnom náboji bicykla (tzv. planétova prevodovka), pri niektorých typoch aj s protišľapnou brzdou. 

Jednotkou na trhu sú skladacie bicykle Tern pre svoju širokú škálu ponúkaných bicyklov od ľudových modelov až po luxusné a veľkoryso vybavené kúsky. Bratským výrobcom týchto malých / veľkých bicyklov sú skladacie bicykle Dahon, ktoré majú viac ako 30 rokov tradície a väčšinou sa môžu pochváliť nadštandardnou výbavou. Najdokonalejšie skladacie bicykle na svete sú skladacie bicykle Brompton, bezkonkurenčne najmenší zložený balíček, ľahký, ale pri tom trvanlivý bicykel, pravý britský výrobok s 40 ročnou tradíciou, premyslený do posledného detailu.

Prečo si zaobstarať skladací bicykel?

Najväčšou výhodou skladacieho bicykla je pochopiteľne jeho skladnosť a mobilita. Odrádza vás od dlhšieho výletu veľká vzdialenosť alebo nudná, prípadne nezjazdná trasa? Práve skladací bicykel je skvelým prostriedkom pre kombinované cestovanie, keď časť trasy absolvujete autobusom či električkou a tú zaujímavejšiu si vychutnáte, samozrejme, na bicykli!

"Skladačky" k tomu vyslovene zvádzajú - bicykel zložíte v priebehu niekoľkých sekúnd, jeho váha sa pohybuje v rozmedzí 10 až 15 kg (vždy v závislosti od konkrétneho modelu a jeho výbavy). Aj napriek malým rozmerom majú skladacie bicykle dostačujúcu nosnosť a zvezie sa na nich aj typický dlháň.

Skladacie bicykle tiež často využívajú najrôznejší cestovatelia. Keďže zložená skladačka zaberá len veľmi málo miesta, býva často používaná ako rezervný a praktický dopravný prostriedok v karavanoch, na jachtách, v ľahkých lietadlách, ale aj osobných automobiloch. Do bežného kufra auta vám pohodlne vojdú dva zložené skladacie bicykle, na ktoré nasadnete vo chvíli, kedy si chcete prehliadnuť napríklad historickú časť mesta, kde sa autom nesmie alebo je nutné riešiť zložité parkovanie. Takto zvládnete rýchlejšie a pohodlnejšie precestovať okolie vášho dovolenkového pobytu.

Ďalšou pridanou hodnotou skladacieho bicykla je to, že ho prakticky nikdy nemusíte nechať zaparkovaný na ulici. Kamkoľvek potrebujete zájsť, vezmete si skladačku so sebou a vôbec nezáleží či idete do reštaurácie, na nákup, do kina alebo divadla. Vždy nájdete miesto, kde môžete svojho miláčika umiestniť.

Skladací bicykel bez problémov uskladníte v byte, v kufri bežného automobilu a dostanete sa s ním na mnoho miest, kde pre klasické bicykle zostávajú dvere a brány zatvorené.

Ako vybrať skladací bicykel a ďalšie zaujímavosti a praktické informácie o skladacích bicykloch nájdete TU. Dozviete sa o histórii skladacích bicyklov, o hlavných značkách na trhu a na čo by ste mali myslieť pri výbere skladacieho bicykla - či už to je systém skladania, hmotnosť, manipulácia s bicyklom, pohodlnosť jazdy, doplnky skladacích bicyklov a pod.