Logo
Neviete si rady?
Spýtajte sa nás telefonicky alebo e‑mailom

Prestavba na elektrobicykel

Prestavba na elektrobicykel
Čítajte viac

Máte bicykel a chcete elektrobicykel?

Pred tým, než urobíte rozhodnutie, zvážte prestavbu vášho bicykla na elektrobicykel. Prestavba na elektrobicykel môže byť rozumná voľba v prípade, že nemáte veľký finančný rozpočet. Jednoducho sa
tak môže stať, že prestavbou získate elektrobicykel s lepším osadením a ďalšími parametrami.

Po inštalácii motora a batérie tak môže byť výsledný elektrobicykel ľahší a lepšie osadený ako množstvo momentálne ponúkaných elektrobicyklov.

Pri vlastnom bicykli máte potrebnú výšku rámu.

Množstvo lacnejších elektrobicyklov vôbec neponúka veľkostné varianty rámu. Prestavbou na  elektrobicykel môžete v konečnom dôsledku ušetriť až polovicu nákladov.

 

Aká prestavbová sada na elektrobicykel je k dispozícii?

Prestavby vykonávame z dostupných zostáv ElectroKit III (stredový alebo predný pohon). Prestavby na elektrobicykel vykonávame už od roku 2008 a máme tak bohaté skúsenosti. Okrem typických inštalácií na horský alebo krosový bicykel, inštalujeme sady na mestské bicykle, trojkolky pre seniorov, či retro bicykle.

Elektrické zostavy - kity - systematicky vylepšujeme. Po dlhoročných skúsenostiach sa náš hlavný produkt ElektroKit ustálil v komponentoch, ktoré majú zodpovedajúcu kvalitu a tak minimálne nároky na servis. Používame výhradne bezkefkový motor na bicykel 8FUN s voľnobežkou. Ďalej používame batérie do elektrobicyklov typu Li-Ion s cylindrickými článkami a elektronickým riadením BMS (battery management system).

Na trhu je momentálne množstvo rôznych druhov lítiových batérií (LiFePO4, LiMn2O4, LiPol,...). Po skúsenostiach s podbitím u týchto batérií preferujeme cylindrické články Li-Ion, pretože ide o dobre známy a preverený koncept. Batérie sú najmenšie, najľahšie a v prípade podbitia je možné ich oživiť iniciačným nabíjaním. Často spomínané riziko explózie je vylúčené riadiacou elektronikou BMS, ktorá je v každej batérií. Preto ako jediný na trhu poskytujeme záruku až 2 roky na batérie.

O váš bicykel sa postaráme ako o vlastný

Pri prestavbe na elektrobicykel postupujeme s maximálnou starostlivosťou. Bicykel odovzdávame vždy s dokonale krytou kabelážou. Samozrejmosťou je údržba a prípadne servis existujúceho bicykla.

Tiež ponúkame možnosť odvozu bicykla a opätovného zaslania už prestavaného bicykla našim zákazníkom. K tomuto účelu používame kartónové obaly 2 x 1,2 x 0,3, ktoré spoľahlivo pojmú bicykel bez rozloženia.

Ak budete mať akúkoľvek otázku, kontaktujte nás a radi to s vami preberieme.