Logo

Prestavba na elektrobicykel - stredový pohon 36V/10Ah

Dajte svojmu bicyklu elektrický náboj! Prídavný motor na bicykel vám šliape do pedálov - prestavba na elektrobicykel so stredovým pohonom Elektrické sady umožňujúce prestavbu bicykla na elektrobicykel ponúkame od roku 2008. Teraz predstavujeme novú sadu so stredovým pohonom, ktorá je v mnohých ohľadoch odlišná od štandardných sád s nábojovým motorom. V čom sa líši prestavba na elektrobicykel so stredovým pohonom? Stredový pohon sa inštaluje miesto stredu kľúk a štandardného prevodníka. Pohon zadného kolesa je realizovaný pomocou reťaze. Výhodou tohto prevodu je možnosť využívania prehadzovačky (iba zadné kolečká) alebo nábojovej prevodovky. Motoru je potom možné zmeniť prevodový pomer a tak pracuje efektívnejšie ako v menších, tak aj vo väčších rýchlostiach. Šetrí sa energia a zvyšuje dojazd. Zlepšuje sa stúpavosť elektrobicykla. Motor má nízke ťažisko a neovplyvňuje ovládanie bicykla. Nastavenie motora je digitálne a rýchlosť možno obmedzovať až do rýchlosti 40 km/h. Súčasťou pohonu je integrovaný senzor PAS a kontrolér - nie je nutná ďalšia inštalácia. Motor nemožno inštalovať s predným prešmykovačom. Prevodník má buď 46 alebo 44 zubov. Prestavba na elektrobicykel so stredovým pohonom obsahuje: Stredový motor 8FUN 36V 250W Batéria 36V 10Ah Li-Ion cylindrické články. Zadný trubkový nosič hliníkový. Systém s vyššou kapacitou batérie ponúkame tu Prevodník 44 alebo 46 zubov, hliníkové kľuky Digitálny ovládač s tachometrom, voľba sily motora v 5 stupňoch, nastavenie maximálnej rýchlosti do 40 km/h Senzor rýchlosti, magnet Brzdové páčky E brakes Inteligentná nabíjačka 240V, 2A, 90W. Doba nabíjania 4 hodiny Parametre prestavbovej sady: Sada obsahuje všetky diely potrebné k inštalácii elektrifikačnej sady spĺňajúce normu EN15194 v prípade nastavenia maximálnej rýchlosti na 25 km/h. Dojazd - 65 až 90 km Hmotnosť - elektromotor 4 kg, batéria 3 kg, nosič 1 kg Rozmery - batéria 35 x 15 x 6 cm Technológia 36V poskytuje dostatok sily aj pre cyklistov s hmotnosťou až 120 kg. Elektrifikácia je možná aj svojpomocne podľa podrobného návodu. Kontaktujte nás, poradíme vám.

Čítajte viac
Záruka: 2 roky
Výrobca: ElectroKit
nedostupné
Eshop
nedostupné

Praha
náměstí Svatopluka Čecha 3
101 00 Praha 10 – Vršovice

Tel.: +420 234 139 444
E-mail: info@citybikes.cz

Praha
nedostupné

Brno
Galerie SFINX, Hrnčířská 6
602 00 Brno - Královo Pole

Tel.: +420 608 844 634
E-mail: brno@citybikes.cz

Brno
Cena: 910,00
Cena bez DPH: 752,07
Tento produkt bol vyradený z našej ponuky a už nie je možné ho u nás kúpiť.
Úplný popis produktu

Dajte svojmu bicyklu elektrický náboj!

Prídavný motor na bicykel vám šliape do pedálov - prestavba na elektrobicykel so stredovým pohonom

Elektrické sady umožňujúce prestavbu bicykla na elektrobicykel ponúkame od roku 2008. Teraz predstavujeme novú sadu so stredovým pohonom, ktorá je v mnohých ohľadoch odlišná od štandardných sád s nábojovým motorom.

V čom sa líši prestavba na elektrobicykel so stredovým pohonom?

 1. Stredový pohon sa inštaluje miesto stredu kľúk a štandardného prevodníka. Pohon zadného kolesa je realizovaný pomocou reťaze. Výhodou tohto prevodu je možnosť využívania prehadzovačky (iba zadné kolečká) alebo nábojovej prevodovky. Motoru je potom možné zmeniť prevodový pomer a tak pracuje efektívnejšie ako v menších, tak aj vo väčších rýchlostiach. Šetrí sa energia a zvyšuje dojazd. Zlepšuje sa stúpavosť elektrobicykla.
 2. Motor má nízke ťažisko a neovplyvňuje ovládanie bicykla.
 3. Nastavenie motora je digitálne a rýchlosť možno obmedzovať až do rýchlosti 40 km/h.
 4. Súčasťou pohonu je integrovaný senzor PAS a kontrolér - nie je nutná ďalšia inštalácia.
 5. Motor nemožno inštalovať s predným prešmykovačom. Prevodník má buď 46 alebo 44 zubov.

Prestavba na elektrobicykel so stredovým pohonom obsahuje:

 1. Stredový motor 8FUN 36V 250W
 2. Batéria 36V 10Ah Li-Ion cylindrické články. Zadný trubkový nosič hliníkový. Systém s vyššou kapacitou batérie ponúkame tu
 3. Prevodník 44 alebo 46 zubov, hliníkové kľuky
 4. Digitálny ovládač s tachometrom, voľba sily motora v 5 stupňoch, nastavenie maximálnej rýchlosti do 40 km/h
 5. Senzor rýchlosti, magnet
 6. Brzdové páčky E brakes
 7. Inteligentná nabíjačka 240V, 2A, 90W. Doba nabíjania 4 hodiny

Parametre prestavbovej sady:

Sada obsahuje všetky diely potrebné k inštalácii elektrifikačnej sady spĺňajúce normu EN15194 v prípade nastavenia maximálnej rýchlosti na 25 km/h.

Dojazd - 65 až 90 km

Hmotnosť - elektromotor 4 kg, batéria 3 kg, nosič 1 kg

Rozmery - batéria 35 x 15 x 6 cm

Technológia 36V poskytuje dostatok sily aj pre cyklistov s hmotnosťou až 120 kg. Elektrifikácia je možná aj svojpomocne podľa podrobného návodu. Kontaktujte nás, poradíme vám.

Viac informácií

Viac o prestavbe na elektrobicykel nájdete v samostatnej kapitole tu.

Najčastejšie otázky na tému prestavby na elektrobicykel

Nie je prestavba na elektrobicykel nebezpečná kvôli slabému rámu bicykla? Väčšina bicyklov (pokiaľ sa nejedná o najlacnejšie modely zo supermarketov) má zodpovedajúcu pevnosť rámu. Vo väčšine prípadov majú bicykle lepšiu kvalitu materiálu rámu (a teda aj pevnosť) ako lacné elektrobicykle.
Nebude bicykel príliš ťažky? Prestavba na elektrobicykel navýši hmotnosť bicykla o 8 kg, čo je približne hmotnosť batohu s vybavením na celodenný výlet.
Čo keď začne pršať? Je to rovnaké ako pri elektrobicykloch. Pokiaľ prší málo, nič sa nedeje. Pokiaľ by mala byť silná prietrž mračien, odporúčame vypnúť elektropohon a ísť ako na konvenčnom bicykli. Následne nechajte bicykel dobre vyschnúť.
Mám prehadzovačku 3x9, môžem inštalovať stredový pohon? Áno, môžete, ale budete musieť odstrániť 3-rýchlostný prevodník, stred kľúk a predný prešmykovač. Z prevodu 3x9 tak zostane iba kazeta s 9 prevodmi.
Ako sú riešené káble? Pokiaľ bicykel prerábame u nás v dielni, káble vždy starostlivo ovinieme špirálovou plastovou izoláciou a prichytávame k rámu pomocou sťahovacích pások. Na bicykloch tmavej farby káble vôbec nerušia, v prípade svetlých bicyklov sú viditeľné, ale nijako zásadne to neruší estetický vzhľad.
Nabíja sa bicykel, keď ide z kopca? Nie, bicykel sa nenabíja. Predný prevodník je vybavený voľnobežkou, bicykel pri jazde bez pohonu nekladie žiadny odpor. Bicykel sa nabíja nabíjačkou po dobu cca 4 hodiny.

 

Otázka pre predajcu

Potrebujete poradiť, ktorý produkt je presne pre Vás?
Neviete si rady s výberom alebo máte akékoľvek ďalšie otázky? Neváhajte sa na nás obrátiť a my Vám radi pomôžeme.

povinné položky

Odoslať priateľom

Odporučili by ste tento produkt svojmu kolegovi alebo známemu?
Pošlite mu krátky odkaz prostredníctvom tohto formulára.

Typ Název Velikost Stiahnuť
přestavba na elektrokolo - manuál
9,8 MiB

Video

Odporúčané produkty

Batéria do elektrobicykla LiION 36V 10 Ah
Akcia
Skladom
331,00
273,55 bez DPH

Nabíjačka batérie do elektrobicykla 36V úzky konektor
Skladom
37,00
30,58 bez DPH