Logo

Prestavba na elektrobicykel

Máte jazdný bicykel a uvažujete o elektrobicykli?

Pred tým, než urobíte rozhodnutie, zvážte prestavbu vášho bicykla na elektrobicykel. Prestavba na elektrobicykel je v mnohých ohľadoch racionálna voľba.

Pri prestavbe na elektrobicykel využívate existujúci bicykel. Ušetríte miesto a peniaze.
Aj bežný horský alebo krosový bicykel strednej triedy je čo do použitých komponentov kvalitnejší, ako lacné typy elekrobicyklov. Po inštalácii motora a batérie je potom výsledný elektrobicykel ľahší a lepšie osadený ako rada elektrobicyklov, ktoré sa v súčasnosti ponúkajú.
U vlastného bicykla máte adekvátnu výšku rámu. Lacné elektrobicykle neponúkajú veľkostné varianty rámu. Výnimkou sú elektrobicykle KTM a Panther.
Ušetríte. Pri prestavbe na elektrobicykel zaplatíte zhruba polovicu, než za elektrobicykel s rovnakou batériou a motorom.

Vykonávame z dostupných zostáv ElectroKit II a luxusných sád BionX. Prestavbu na elektrobicykel so sadou BionX vám môžeme nastaviť individuálne charakteristiku výkonu pomocou počítačovej aplikácie.
Prestavby na elektrobicykel vykonávame už od roku 2008 a máme za sebou stovky aplikácií. Okrem typických inštalácií na horský alebo krosový bicykel, inštalujeme sady na mestské bicykle, trojkolky pre seniorov, lehobicykel, bicykel v retroštýle.
Elektrické zostavy - kity systematicky vylepšujeme. Po dlhoročných skúsenostiach sa náš hlavný produkt ElektroKit ustálil v komponentoch, ktoré majú zodpovedajúcu kvalitu a teda minimálne nároky na servis. Používame výhradne motory bez kefiek s voľnobežkou 8 FUN a batérie typu LiION s cylindrickými článkammi a elektronickým riadením BMS (battery management system)
Teraz je na trhu celý rad ďalších typov lítiových batérií typu LiFePO4, LiMn2O4, LiPol a ďalších. Po skúsenostiach s podbitím týchto batérií preferujeme cylindrické články LiION, pretože ide o dobre známy a preverený koncept. Batérie sú najmenšie, najľahšie a v prípade podbitia je možné opäť oživiť iniciačným nabíjaním. Často spomínané riziko explózie je vylúčené riadiacou elektronikou BMS, ktorá je v každej batérii. Doteraz sme sa so žiadnou explóziou lítiového článku nestretli. Preto ako jediní na trhu ponúkame u batérií záruku 2 roky.

Pri prestavbe na elektrobicykel postupujeme s maximálnou starostlivosťou, bicykel odovzdávame vždy s dokonale krytou kabelážou. Samozrejmosťou je údržba a prípadne servis existujúceho bicykla.
Nové ponúkame tiež možnosť odvozu bicykla a opätovného zaslania už prestavaného bicykla naším zákazníkom. K tomuto účelu používame kartónové obaly 2 x 1,2 x 0.3 m, ktoré spoľahlivo pojmú jazdný bicykel bez nutnosti rozloženia.
V prípade objednávky 2 zostáv poskytujeme na druhú sadu ElectroKit II zľavu 10%.

Ak budete mať akúkoľvek otázku, kontaktujte nás, radi vám všetko vysvetlíme.