Logo

Zbesilý cyklista utekal po diaľnici alebo ďalšie …

12.2.2019

Bláznivý cyklista idúci na diaľnici rýchlosťou 100 kilometrov za hodinu? Nenechajte sa napáliť. Internetom sa šíri nový reklamný virál, ktorý sa divákov snaží navnadiť k cyklistike.

Zbesilý cyklista utekal po diaľnici alebo další virál

31.3.2012    lidovky.cz    str. 00    Lidovky / Média_Lidovky.cz, Šárka Pálková_   

     Bláznivý cyklista idúci na diaľnici rýchlosťou 100 kilometrov za hodinu? Nenechajte sa napáliť. Internetom sa šíri nový reklamný virál, ktorý sa divákov snaží navnadiť k cyklistike.

     Vyzerá to ako bežný videozáznam z policajného auta, ktorých možno na internete nájsť niekoľko. Avšak zatiaľ čo obvykle sa policajti snažia dostihnúť utekajúci voz, tentoraz na diaľnici stíhajú odchádzajúceho cyklistu, ktorý zbesilo šliape do pedálov.

     "Blázon," povie si divák po prvých sekundách. Následne ale zneistie. Vari je možné, aby išiel cyklista po rovine rýchlosťou sto kilometrov za hodinu? "To mi stará doma neuverí," je počuť policajta v aute. Po niekoľkých ďalších sekundách už menej dôverčiví diváci začínajú tušiť, že zrejme sledujú kvalitne odvedený virál.

     Komu má klip poslúžiť, sa zatiaľ divák nedozvie. Odpoveď neprináša ani facebooková stránka Bajkera Hrudy, ako si rychlocyklista hovorí. Divákovi však vyvstane na mysli hrdina SuperVáclav, ktorého kúsky natočené na video a šírené po internete boli dlho tiež veľkou neznámou.

     V rovnakej chvíli užívateľ internetu naráža na ďalšiu zvláštnu policajnú naháňačku, ktoré sa však už nesnaží divákov presviedčať o tom, že je reálne. Kto ostatne vydrží až do konca, v ľavom hornom rohu si môže prečítať, komu má klip poslúžiť. "Je to video Petra Oblatku, ktorý ho ešte s jedným kamarátom vytvoril ako absolventskou prácu, a my sme im len zapožičali bicykle," uviedol Martin Říha z predajne bicyklov Citybikes. "To druhé video, o ktorom mi hovoríte, som ani nevidel. My za tým nestojíme," odmietol Říha spojitosť s neznámym videom.

     S viralmi na internete sa v posledných mesiacoch roztrhlo vrece. Veľa pozornosti sa dostalo napríklad aj klipu z dielne zlínskej univerzity, v ktorom jedna zo študentiek šokovala šteklivým vystúpením na hodine dejín umenia.