Logo

5 dôvodov pre mestský bicykel

Prečo začať jazdiť na mestskom bicykli?

Aké sú jeho výhody?

V čom strčí do vrecka všetkých svojich dopravných konkurentov?

Našich 5 prečo jasne ukáže, prečo je bicykel šampiónom medzi dopravnými prostriedkami a prečo vyraziť bez neho do víru mesta je veľká nerozvážnosť.


Car speedometer

1. Rýchlosť


Small diamond

2. Štýl


Passion Heart

3. Zdravie


Kto žije v meste, dobre to pozná. Plné električky alebo autobusy nás ženú do áut a nekonečné kolóny pred semafórom nás privádzajú do šialenstva.

 


Bicykel nie je iba športové náčinie, ako by sa dnes mohlo zdať. Bicykel vždy existoval a našou snahou je, aby stále bol hlavne jedinečným dopravným prostriedkom..

Moderné mestské bicykle (citybikes) umožňujú vďaka svojej konštrukcii pohodlnú vzpriamenú jazdu. Majú krytú reťaz, účinné a elegantné blatníky, nábojovú prevodovku a ďalšie špecifické odlišnosti od športových bicyklov. Preto si stačí vziaľ svoj najlepší oblek a vyraziť priamo do kancelárie.


Nie je už žiadnym tajomstvom, že väčšina zdravotných problémov, ktoré začínajú v strednom veku, patrí medzi civilizačné choroby spôsobené nedostatočným pohybom.

Jazda na bicykli je optimálnou prevenciou nadváhy, kardiovaskulárnych ochorené, cukrovky typu B a ďalších "radostí", ktoré si možno vysedieť v kancelárii.


Tree silhouette

4. Ekológia


Tool for saving money

5. Úspora

 


Nikomu by nemalo byť ľahostajné prostredie, v ktorom žijeme. Kto si zvolí mestský bicykel, nemôže byť k prírode ohľaduplnejší.

Žite v meste, žite s mestom!


Bicykel proste nepotrebuje benzín a revízor vás na ňom tiež kontrolovať nebude. S jazdou na mestskom bicykli alebo elektrobicykli nie sú spojené žiadny ďalšie náklady, mestské bicykle sú totiž konštruované tak, aby si nevyžadovali prakticky žiadnu údržbu.

A peniaze na stromoch nerastú, že?